Dom w stylu rustykalnym

Urządzanie własnego lokum to jedno z przyjemniejszych zadań dla osób z choć minimalnym poczuciem estetyki. Dla ludzi nie lubiących artystycznych klimatów może okazać się ono prawdziwą udręką. Jednak pasjonaci mody, architektury i innych tego typu tematów, z pewnością lubią dbać o wnętrze swojego domu i przyozdabiać go coraz to ciekawszymi dekoracjami. W ostatnich latach bardzo modne są dwa style skandynawski i rustykalny.

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu skandynawskim i rustykalnym?

Oba te style uderzają odbiorcę swoją prostotą. W Skandynawii rządzi minimalizm, ludzie nie mają w domach zbyt dużo mebli, rezygnują ze zbędnych bibelotów stawianych na półkach i szafkach. O ile styl skandynawski jest zwykle oparty na zimnej kolorystyce bieli, szarości, łamanej ciepłem prawdziwego drewna o tyle styl rustykalny jest bardziej swojski, ciepły. Rządzą tu miękkie tkaniny, naturalność kolorów, lampy rustykalne i urocze detale, jak uchwyty do szuflad, wykonane z moździerzy. Nie ulega wątpliwości, że styl rustykalny jest zdecydowanie bardziej przytulny. Większość osób decyduje się wprowadzić go we wnętrze swojego mieszkania, ponieważ przywołuje on niejako ciepłe wspomnienia z dzieciństwa. Wiele osób, które otrzymują domy w spadku po dziadkach zostawiają w nich pojedyncze elementy w niezmienionej formie jak na przykład wielkie drewniane okna czy piec kaflowy. Takie detale nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu minionej epoki.

Gdzie kupić dodatki w stylu rustykalnym?

Jeśli nie ma się na tyle szczęścia by odziedziczyć ów zabytkowy dom po dziadkach, z pewnością można zaaranżować przestrzeń w naszym mieszkaniu tak, aby przypominało ono swoim klimatem domy z dzieciństwa. Wystarczy dokonać zakupu na przykład lamp rustykalnych czy wiklinowego fotela na biegunach. Oczywiście, fajnie jeśli całe mieszkanie będzie w podobnych klimatach – miękkie kanapy w stonowanych beżowych tkaninach, koronkowe zasłonki w oknach i obrus na stole – to podstawa rustykalnych klimatów. Wiele osób decyduje się łączyć ze sobą style i robi to naprawdę świetnie. Wcale nie trzeba dużych funduszy, aby pięknie urządzić dom, praktycznie w każdym stylu. Dodatki w stylu rustykalnym lampy, krzesła czy komody zakupić można z powodzeniem w sklepach tradycyjnych. Obecnie wiele popularnych salonów meblowych produkuje przedmioty stylizowane w tym klimacie. Nie ma jednak nic lepszego niż zakup lampy rustykalnej czy ramy do lustra, które są przedmiotami z duszą i pochodzą na przykład z minionej epoki. Oczywiście doskonałym miejscem zakupu dodatków do domu jest Internet.

Comments are closed.