Czym powinna wyróżniać się bateria umywalkowa?

Bateria umywalkowa musi zostać dobrana w sposób indywidualny. Ważne jest to, aby gwarantowała ona niski poziom awaryjności. W dużej mierze odpowiada ona za komfort użytkowania armatury – właśnie dlatego ostatecznej decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego wariantu, to tylko kwestia czasu.

Wysoka jakość wykonania

Kran do umywalki jest zwykle intensywnie użytkowany, a tym samym narażony na uszkodzenia. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrać model wysokiej jakości, który pochodzi od uznanego producenta. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że wybrana bateria do umywalki pozostanie w nienaruszonym stanie przez cały okres eksploatacji.

Słaba jakość baterii umywalkowej może prowadzić do m.in.:

  • intensywnego gromadzenia się kamienia,
  • powstawania ognisk rdzy,
  • utraty szczelności i przeciekania.
    Niekontrolowany wyciek wody nie jest korzystny dla naszej łazienki. Ponadto podnosi on wysokość rachunków. Nie można również zapomnieć, że marnowanie wody nie jest ekologiczne.

Optymalne wymiary

Wybierając baterię do umywalko należy oczywiście sprawdzić jej wymiary. Musi ona zostać w stu procentach dopasowana do m.in. otworu na baterię. Liczy się także odległość od zlewu – jeśli będzie ona zbyt duża, to utrzymanie porządku stanie się prawdziwym wyzwaniem. Ponadto negatywnie wpływa ona na wygodę użytkowania.

Przed zakupem kranu do umywalki należy upewnić się, że posiada ona otwór na baterię. Bardzo często okazuje się, że nie ma możliwości jej zamontowania bezpośrednio w ceramice. Pod uwagę warto jest wziąć zestawy, które składają się z umywalki oraz perfekcyjnie dopasowanego kranu. Nie musimy samodzielnie dopasowywać wspomnianych elementów, a więc oszczędzamy czas oraz niwelujemy ryzyko zaistnienia pomyłki.

Comments are closed.