Co wpływa na cenę mieszkania?
Oglądając mieszkanie wiele osób zaczyna od pytań o jego cenę, a dopiero później o inne ważne szczegóły. Co ciekawe, nawet ceny sąsiednich mieszkań mogą się od siebie znacząco różnić. Dlaczego? Co wpływa na wysokość ceny mieszkania?
Standard wykończenia
Apartamenty w śródmieściu Wrocławia najprawdopodobniej okażą się droższe niż kawalerki w stanie deweloperskim z obrzeży miasta. To oczywiste. Dużo zależy od tego w jakim standardzie zostało wykończone mieszkanie. Im jest on wyższy, tym droższa jest cena lokalu. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego na cenę ma wpływ też ewentualne wyposażenie, którego właściciel nie chce wziąć ze sobą.
Rozkład mieszkania
Na wysokość ceny mieszkania ma ogromny wpływ jego rozkład i metraż. Apartament powinien mieć jasne pokoje o atrakcyjnym ustawieniu. Pokoje powinny być niezależne, a nie przejściowe. Powinny też mieć ustawne kształty i zadowalające rozmiary. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór dwupoziomowego mieszkania w centrum Wrocławia. Łączy ono ze sobą wygodę i metraż domu jednorodzinnego z atutami mieszkania w bloku – bezpieczeństwem, bliskością sąsiadów i doskonałą lokalizacją.
Widok i piętro
Im wyższe piętro tym wyższa cena mieszkania. Warto wiedzieć, że wynika to głównie z widoku jaki rozciąga się z okien. Mieszkanie na parterze może być uciążliwe ze względu na hałasy z ulicy i klatki schodowej oraz niebezpieczeństwo włamania. Z tego powodu można spodziewać się, że mieszkanie to będzie tańsze niż penthause. Kondygnacja ma ogromny wpływ na cenę mieszkania zwłaszcza w budynkach, w których nie ma windy. Jej obecność może być kluczowa dla osób regularnie korzystających z wózków.