Ciekawe aranżacje łazienkowe z drzwiami w roli głównej

Lustro to nieodzowny element każdej łazienki. Trudno wyobrazić sobie codzienne zabiegi pielęgnacyjne bez tego przedmiotu. Odpowiednio dobrane lustro może być również elementem dekoracyjnym, ale jego wielkość uzależniona jest niestety od metrażu naszej łazienki. Jak w łatwy sposób znaleźć w niej miejsce na dodatkowe, najlepiej duże, lustro? Rozwiązanie wcale nie jest trudne. Okazuje się, że możemy tego łatwo dokonać, wybierając drzwi prysznicowe przesuwne lub drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej – https://lazienka-rea.com.pl/drzwi-prysznicowe/drzwi-przesuwne.html. Sekret tkwi więc w drzwiach prysznicowych.

W czym możemy wybierać?

  • Gdy stawiamy na gotową, tradycyjną kabinę prysznicową z drzwiami przesuwnymi, wybierzmy model ze szklanymi ściankami, a jedną z nich zastąpmy lustrzaną taflą. To dodatkowe duże lustro, które w łazience jest niezastąpione.
  • Gdy nasza strefa kąpieli w całości jest urządzona z płytek, a od reszty łazienki oddzielają ją tylko przesuwne drzwi prysznicowe, wybierzmy również takie, które zamiast zwykłej szyby mają właśnie lustro.

Co oprócz lustra?

O dodatkowe duże lustro w łazience nie jest więc trudno. Jeśli jednak małe w zupełności nam wystarcza, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne, które panele mają wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Możemy wtedy zdecydować o kolorze i wybrać taki, który będzie komponował się z całością. Daje nam to dużo możliwości ciekawych aranżacji. Zdarza się również, że do naszej łazienki wchodzimy wprost z sypialni lub salonu. Wtedy wybierając drzwi przesuwne do łazienki, oszczędzamy nie tylko miejsce, ale możemy również skusić się o nietypowe rozwiązania dekoracyjne. Oczywiście możemy w takim przypadku wybrać również lustro, ale z drzwiami przesuwnymi do łazienki możemy zrobić dużo więcej. Możemy, np. zdecydować się na drewno z ozdobnymi przeszkleniami, które dodatkowo podniesie ich walory dekoracyjne, a nasze mieszkanie nabierze dodatkowego uroku.

Comments are closed.