Bateria bidetowa — o czym powinieneś wiedzieć przed zakupem

W ostatnich latach bidet stał się bardzo popularnym urządzeniem. Jest on prosty, a zarazem przyjemny w obsłudze, dodatkowo zapewnia kompleksową higienę intymną. Dzięki wielu nowym rozwiązaniom technologicznym bidet stał się znacznie wygodniejszy w użyciu, jak również praktyczny. Zatem, jak dobrać odpowiednią baterię, by wszystko dobrze ze sobą współgrało? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Bateria bidetowa — zasada działania

Większość baterii bidetowych posiada wyłącznie jeden uchwyt regulujący temperaturę oraz ciśnienie wody. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ możesz korzystać z niej jedną ręką. Ponadto niektóre baterie bidetowe w swoim wyposażeniu posiadają ograniczniki ciśnienia (najczęściej dotykowe). Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz regulować przepływ wody, a zarazem unikać niepotrzebnych strat, dzięki czujnikowi, który uruchamia się w momencie, gdy mocniej naciśniesz dźwignię mieszacza. 

Baterie bidetowe — rodzaje

Baterie bidetowe można podzielić na 3 zasadnicze rodzaje. Każdy z nich różni się konstrukcją całego urządzenia, oraz komponentów wchodzących w jego skład. Są to:

  • bateria bidetowa z prysznicem higienicznym,
  • bateria z wylewką,
  • standardowa bateria bidetowa z jednym, bądź trzema otworami,

Najpopularniejszym modelem są baterie bidetowe z jednym lub trzema otworami. Przypominają one zwykłą baterię, którą znajdziemy zamontowaną w umywalce. Często w komplecie posiadają dodatkowo ruchomy aerator — dzięki któremu można zmieniać kierunek dopływu wody. 

Comments are closed.