Jaka powierzchnia mieszkania od dewelopera?

Wybierając swoje pierwsze mieszkanie, większość osób stawia sobie za podstawowe pytanie: jaki metraż wybrać? Choć rozmiar mieszkania jest na pewno niezwykle istotnym zagadnieniem, udowadniamy że nie zawsze gra pierwsze skrzypce.

Optymalny układ pomieszczeń

Oglądając mieszkania deweloperskie weź pod uwagę, że to prawdopodobnie jest Twoja docelowa przystań do końca życia (a w każdym razie na pewno na wiele lat). Dlatego rozważ dokładnie, co jest Ci potrzebne: wiele pokoi, obszerny przedpokój z miejscem na szafę, łazienka oddzielona od ubikacji, a może balkon lub ogródek?

Kwestie związane z zakupem mieszkania maja ogromne znaczenie i wymagają dokładnego przemyślenia. Nabywając lokum z rynku pierwotnego od warszawskiego dewelopera zwróć uwagę także na układ pomieszczeń. Jeśli planujesz mieć dzieci, sprawdź na przykład, w jaki sposób ustawione są sypialnie w mieszkaniu.

Szczególnie przy maluchach, warto aby dzieciaki miały sypialnię w pobliżu rodziców: to zapewni komfort dla obydwu stron. Dobrze jest również zastanowić się (choć to oczywiście ciężko zaplanować), ile dzieci wraz z partnerem/partnerką chcecie mieć. To istotna kwestia przy wyborze mieszkania, gdyż większa ilość dzieci oznacza automatycznie więcej sypialni.

Jak deweloper zaplanował część kuchenną?

Osobna kuchnia czy kuchnia w aneksie? To również niezwykle istotne pytanie. W nowym budownictwie dość popularne są aneksy kuchenne, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Choć aneks kuchenny zapewnia możliwość przebywania z rodziną podczas gotowania i ułatwia między innymi przenoszenie posiłków na rodzinny obiad – siła tego rozwiązania jest także jego przekleństwem. Planując imprezę należy mieć na uwadze, że goście będą obserwować etap przygotowywania posiłków, a także że nie można sobie pozwolić na przykład na garnki stojące w zlewie.

Jednocześnie, w niewielkich metrażem mieszkaniach, aneks kuchenny może być zbawieniem. Odpowiednio zaaranżowana wyspa w części kuchennej może szybko zmienić się z miejsca do podawania posiłków w wygodną przestrzeń do pracy czy nauki.

Takie decyzje należy podejmować rozważnie: planujemy długie lata swojego życia i wygodę w tym czasie.

Comments are closed.