Tapety w pokoju dla dziecka

Kiedy rodzi się dziecko, rodzice od razu muszą znaleźć dla niego miejsce w domu lub mieszkaniu. To naturalne, że już w czasie ciąży albo planowania potomstwa zapadają wszelkie ustalenia związane z pokojem dla dziecka. Koncepcji jest mnóstwo. Czasem maluch ma swój kącik na przykład w sypialni rodziców, a czasem od razu ma przygotowany pokój dla siebie.

Pokój dla dziecka

tapeta-cars-biel

Urządzenie pokoju dla dziecka to wspaniała przygoda, ale i wielkie wyzwanie. O ile maluch raczej nie będzie chciał uczestniczyć w procesie wyboru kolorów ścian lub wzorów tapet, to już kilkulatek jak najbardziej będzie miał swoje preferencje związane z ulubioną bajką. Dziecko ma swoje ukochane kolory, bajki, motywy, wzory. Dobrze, kiedy można posiłkować się tymi wyborami w procesie dekorowania pokoju dziecięcego.

Tapety dla chłopaka i dziewczynki

Tapety dla dziewczyn nie muszą być takie same jak tapety dla chłopców, ale nie ma żadnych przeszkód, aby takie były. Dzisiaj nie ma już ścisłego podziału, że dziewczynki lubią róż, a chłopcy kolor i odcienie niebieskiego. Dziś można popuścić wodze fantazji. Tapeta dla dziewczynki i tapeta dla chłopca może być w kolorze neutralnym na przykład żółtym lub zielonym. Kolory takie jak pomarańczowy mogą dodać energii, a zielony uspokajać.

Swobodna zabawa

To co znajduje się w pokoju dziecka powinno być nie tylko ładne, ale też użyteczne i funkcjonalne. Nie wolno wybierać rzeczy, które łatwo się psują, niszczą. To samo dotyczy również farb na ściany lub tapet. Powinny być to tapety, z których łatwo będzie zmyć ślady działalności malucha. Maluch nie powinien czuć się więźniem we własnym pokoju i uważać na każdy ruch! Zamiast tego powinien cieszyć się możliwością swobodnej kreatywnej zabawy, bez obaw o pobrudzenie tapety. Warto dać dziecku możliwość kreatywnego szaleństwa oczywiście w pewnych granicach.

Comments are closed.