Salon w skandynawskim stylu

Najważniejszym zadaniem sofy jest zapewnienie odpoczynku po długim dniu pracy. To na niej chcemy przysiąść, obejrzeć film, poczytać, czy porozmawiać z dziećmi. Jaka powinna być wygodna i jednocześnie elegancka sofa?

Styl skandynawski – czyli jaki?

Styl skandynawski już wiele lat temu przebojem wszedł do naszych mieszkań. Nie ma się czemu dziwić, jest to styl, który jest połączeniem jasnych, radosnych kolorów oraz naturalnych materiałów.

Wybierając łóżko skandynawskie warto zwrócić uwagę na drewniane nogi, prostą, minimalistyczną formę oraz materiały, które są połączeniem szarości, bieli i beżu. Bardzo ważne są również tkaniny. Skandynawowie zwracają uwagę, by były naturalne i zdrowe dla nas.

Sofa skandynawska jest idealna nie tylko do wnętrz klasycznych i skandynawskich. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w mieszkaniu industrialnym, loftowym. Dzięki swej prostocie idealnie komponuje się z innymi stylami tworząc stonowane, eleganckie przestrzenie.

Detal tworzy styl

Kanapy styl skandynawski będą proste, minimalistyczne i surowe. Nie mają zbędnych ozdób, detali wykończeniowych. Natomiast bardzo ważny jest element dekoracyjny w mieszkaniu. Poduszki, ciepły pled na sofie czy światło, które króluje w skandynawskim wnętrzu ocieplą przestrzeń sprawiając, że salon będzie przytulny i sympatyczny.

Sofa skandynawska jest centrum salonu. To wokół niej toczy się życie rodziny. To tu wszyscy spotykają się by porozmawiać i razem spędzić czas. Warto więc zadbać, by sofa była odpowiednio duża i wygodna. Bardzo ciekawe są łózka skandynawskie narożne, w których istnieje możliwość zmiany ustawienia dodatkowego elementu narożnego. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie kanapy lewej bądź prawej w zależności od potrzeb.

Styl skandynawski w naszych mieszkaniach jest swobodną interpretacją oryginalnych założeń stylu, jednak zawsze cechuje go prosta forma oraz funkcjonalne podejście do designu.

Comments are closed.