Plakaty – stara, czy nowa moda?

Plakaty dawniej

modne plakaty od wielu lat

Pokoje młodzieży z lat dziewięćdziesiątych oblepione były plakatami ówczesnych zespołów i idoli nastolatków. Egzaltowane pozy, instrumenty muzyczne lub kultowe sceny z filmów – to wszystko dekorowało kiedyś ściany. Stopniowo zaczęto odchodzić od przyklejania na ściany rozkładówek z gazet zastępując je obrazami, lub zwyczajnie odświeżając ściany nową farbą. Plakaty znikały z pokoi czyniąc je coraz bardziej stonowanymi, aż w końcu mało kto wieszał takie u siebie.

Nowe życie plakatów

Kiedy na rynek zaczęły wchodzić naklejki i fototapety plakaty powoli zaczęły wracać do łask, ale już w zupełnie innej formie. Zdjęcia metropolii, soczyste owoce lub natura w całej swojej okazałości wylewały się z nadrukowanego papieru tworząc na ścianach wręcz dzieła sztuki.
W dniu dzisiejszym aranżacja wnętrza przy pomocy plakatów jest czymś zupełnie naturalnym, a wręcz pożądanym. Jeżeli w gę wchodzą jedynie niskie koszty zagospodarowania ścian w pomieszczeniu można skorzystać z wielu ofert otrzymania plakatów zupełnie za darmo lub w bardzo niskiej cenie – w kinie, w teatrze po premierze przedstawienia, po wystawie o szczególnie dobrych opiniach.

Plakaty mogą być reprodukcją znanych obrazów, mogą przedstawiać znane osoby i być przez nich podpisane – na świecie i w samej Polsce jest wiele opcji, z których można skorzystać. Ograniczeniem jest wyobraźnia i czas, jaki zostanie poświęcony na przeszukanie zasobów internetu i miasta.

Co stworzy plakat?

Klimat. Plakat dopełni styl wnętrza, podkreśli charakter jego aranżacji. Wygląd minimalistycznego salonu zyska na wartości, kiedy na ścianie zostanie powieszony plakat z prostym, wyraźnym motywem w żywych barwach. Natomiast pomieszczenie charakteryzowane na retro będzie zdecydowanie pełniejsze, jeśli na ścianach zawisną plakaty z nieco wyblakłymi kolorami, przywodzące na myśl minione już dawno lata.

Comments are closed.