Najważniejsze cechy dobrego wieszaka do przedpokoju

Wybierając nowoczesne wieszak do przedpokoju należy zadbać o to, aby był on funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Jest to jeden z najważniejszych elementów w całym wnętrzu. Właśnie dlatego nie warto podejmować zbyt pochopnej decyzji. Idealny model powinien być atrakcyjny pod względem wizualnym, a także trwały i odporny na uszkodzenia.

Bezpieczna konstrukcja

Stojące wieszaki do przedpokoju powinny być przede wszystkim stabilne, tak aby nie przechylały się pod wpływem ciężaru ubrań. Istotne jest to, aby jego podstawa była ciężka i masywna. To właśnie ona utrzymuje w równowadze wieszak. Duże znaczenie ma rodzaj materiałów, z których został on wykonany. Tworzywo powinno być solidne i niewzruszone na uderzenia mechaniczne, czy też warunki otoczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z metalu malowanego metodą proszkową. W aktualnych trendach znajdują się także wieszaki drewniane, które są eleganckie i ponadczasowe. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych, gdyż pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Odpowiedni rozmiar

Rozmiar wieszaka musi być przede wszystkim dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli w przedpokoju posiadamy szafę, to nie potrzebujemy zbyt dużej liczny uchwytów na odzież. Warto pamiętać, że przepełniony wieszak nigdy nie wygląda dobrze. Ubrania, które nie są używane powinny zostać schowane. Dzięki temu unikniemy efektu przepychu i bałaganu. Oczywiście liczba gałek powinna być dopasowana do liczby domowników. Jeśli nasza rodzina jest duża, to mały wieszak nie zda egzaminu.

Comments are closed.