Najbardziej funkcjonalna armatura łazienkowa

Łazienka jest pomieszczeniem, które poza walorami estetycznymi powinno przejawiać przede wszystkim walory funkcjonalne. Czas spędzany w tym pomieszczeniu jednak łączy się ściśle z relaksem dla ciała – dlaczego piękno pomieszczenia i jego wystrój nie mogą koić umysłu? Decydując się zatem na poszczególne elementy wyposażenia warto zwracać uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i wygodę użytkowania, ale także na wygląd i ogólną kompozycję estetyczną.

Piękno czy wygoda?

Kilkadziesiąt lat temu piękne rozwiązania były traktowane jako fanaberie ludzi bogatych. Armatura łazienkowa, inne sprzęty miały być przede wszystkim działające i mało trudne w obsłudze. Wygoda i łatwość dokonywania reparacji była priorytetem. Dodatkowo, przez ogólnie zły stan finansów ludzie gustowali w rozwiązaniach tanich i niezbyt wytrzymałych. Zdecydowaną opozycją jest aktualnie panujący trend, który zakłada, że piękno użytkowe jest zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne pod względem estetyki wykonania. Można zauważyć, że coraz częściej osoby remontujące łazienkę opierają się na sugestiach projektantów, wybierają rozwiązania, które współgrają z ogólnym wyglądem domu lub mieszkania. Co za tym idzie, nie ma potrzeby wybierania pomiędzy pięknem i wygodną użytkowania. Co równie istotne rozwiązania wyższej jakości także stały się preferowane – klienci częściej decydują się na zakup urządzeń sanitarnych o wyższej cenie, jeśli armatura łazienkowa reprezentuje sobą wyższą trwałość.

Samodzielny projekt czy fachowy projektant?

Wybór pomiędzy samodzielnym doborem wszystkich elementów wyposażenia, a zatrudnieniem specjalisty zależy od wielu czynników. Często finanse przewidziane na remont nie wystarczą aby opłacić projektanta, ale zdarza się także tak, że właściciele chcą wszystko zaprojektować samodzielnie. To drugie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, jeśli są świadomi i zdecydowani w tym czego oczekują od wystroju łazienki oraz dodatkowo mają pewne rozeznanie co do stosowanych w budownictwie i remontach technologii.

Comments are closed.