Na co zwrócić uwagę wybierając podnóżek dekoracyjny do salonu?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na podnóżki dekoracyjne do salonu, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele różnorodnych podnóżków designerskich, które pasować będą nie tylko do klasycznego, ale również i nowoczesnego salonu.

Oryginalny i niepowtarzalny design

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na design. Modele wypoczynkowe różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem, dlatego też nie można przejść obok tego parametru obojętnie. Na półkach sklepowych dostępne są podnóżki w wielu różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko kwadratowe, ale również owalne i okrągłe podnóżki. Pamiętać należy również o tym, że ogromną rolę odgrywają same nóżki. Najmodniejsze są dekoracyjne nóżki w postaci wiklinowego stelażu.

Rozmiar ma znaczenie

Aby podnóżek (tu) spełniał swoje podstawowe zadania musi mieć oczywiście odpowiedni rozmiar. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się modele o 50cm szerokości i 30cm głębokości. Wybór konkretnego modelu w dużej mierze zależy od wolnej przestrzeni w salonie. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na zagospodarowanie dodatkowych elementów, dlatego też jedynym rozwiązaniem będą mniejsze modele. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać podnóżek do swojego salonu, mogą skorzystać z fachowego doradztwa dekoratora wnętrz albo sprzedawcy.

Comments are closed.