Modne heksagony. Płytki sześciokątne podbijają łazienki

Już nie duże, prostokątne płytki układane poziomo oraz błyszczące białe cegiełki, ale płytki o kształcie sześciokątnym – heksagony to jeden z ostatnich hitów w aranżacji łazienek.

Najmodniejsze płytki do łazienek

Moda nie omija aranżacji wnętrz. Jednym z ostatnich hitów są płytki heksagonalne, czyli o kształcie sześciokątnym. Te przypominające plaster miodu kafelki pojawiają się w wielu nowych i remontowanych łazienkach także w Polsce.

Imitujące beton, szlachetny marmur, ale również kafelki o jednolitym kolorze białym lub czarnym – to tylko parę dostępnych propozycji. Mogą osiągać spore wymiary, ale mogą być również mniejsze, by tworzyć misterne mozaiki umieszczone na praktycznych siatkach dla łatwiejszego montażu.

Dzisiaj w sklepach można znaleźć mnóstwo różnych płytek sześciokątnych, które będą doskonałym dopełnieniem każdej łazienki. Takie kafelki wpisują się zarówno w aranżacje nowoczesne, jak również w klasyczne wnętrza, które wyróżniają się retro elegancją.

Nieograniczone możliwości aranżacji

Dzięki płytkom heksagonalnym można przygotować efektowne okładziny na ścianach oraz na podłogach. To kafelki ceramiczne, które dają o wiele więcej możliwości niż zwykłe płytki o prostokątnym kształcie.

Modne płytki sześciokątne przyciągają uwagę samym swoim kształtem, ale można jeszcze bardziej pokreślić ich urok. Doskonale sprawdzają się do tworzenia niebanalnych połączeń kolorystycznych. Razem z nimi można uzyskać różne efekty – geometryczne kształty, trójwymiarowe wzory czy dynamiczne przenikanie się kolorów.

Dodatkowo, płytki o sześciokątnym kształcie na pewno zagoszczą w aranżacji wnętrz na dłużej. To ponadczasowy wzór, podobnie jak płytki cegiełki, który będzie mógł zdobić łazienkę przez wiele lat. Wybór takich kafelków to zatem dobra decyzja – dzięki nim łazienka na pewno nabierze nowego, świeżego wymiaru!

Więcej na home100.pl/plytki-heksagonalne

Comments are closed.