Mieszkanie we Wrocławiu z rynku pierwotnego

Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Strategiczne położenie u zbiegu kilku tras komunikacyjnych, ciekawa historia i szerokie perspektywy realizacji własnej kariery zawodowej to cechy, które zachęcają do osiedlania się w tej metropolii, przez co stanowią istotny przyczynek do rozwoju. Rozwój natomiast nierozerwalnie wiąże się z budownictwem mieszkaniowym, które w stolicy Dolnego Śląska w ostatnich latach bardzo mocno przyspieszyło.

W centrum, czy na obrzeżach?

Dzięki takiemu obrotowi sprawy rynek pierwotny mieszkań jest w tym mieście bardzo ożywiony. Deweloperzy budują bloki mieszkalne i apartamentowce praktycznie w każdej części miasta, także w jego ścisłym centrum. Potencjalni kupcy mają zatem w czym wybierać. Ceny za metr kwadratowy nie odstają natomiast poziomem od tych notowanych w innych miastach wojewódzkich w Polsce.

panorama Wrocławia - miasto
widok na miasto

Oczywiście cena zakupu mieszkania rośnie wraz ze zbliżaniem się do centrum miasta. Różnica w zakupie jednakowych powierzchniowo mieszkań, położonych w centrum i na obrzeżach może wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Jest to jednakże dość naturalna dysproporcja, obecna w każdym większym mieście.

Pierwotny rynek zachęca do zakupu

Mieszkania we Wrocławiu z rynku pierwotnego są więc bardzo szeroko dostępne, choć trzeba pamiętać, że w części lokalizacji, szczególnie w tych bardzo atrakcyjnych, lokale rozchodzą się na pniu, często na długie miesiące przed zakończeniem budowy.

Wynika to nie tylko z ogromnego zainteresowania potencjalnych mieszkańców, lecz również z traktowaniem mieszkań jako dobrej inwestycji oszczędności, która przy tym może zarabiać sama na siebie, dzięki możliwości wynajmu.

Comments are closed.