Łazienka w hiszpańskim stylu – jak urządzić?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Dziś to już nie tylko miejsce codziennych ablucji ale też często nasze domowe spa- miejsce odpoczynku i relaksu. Ważne aby podczas jej urządzania zastanowić się w jakim stylu powinna być zaprojektowana. Czy ulegniemy obecnej modzie na styl skandynawski czy też pójdziemy w całkiem innym kierunku i postawimy na gorącą Hiszpanię.

Łazienka w hiszpańskim stylu

Cechą charakterystyczną łazienek w stylu hiszpańskim, jest odważne łączenie mocnych kolorów, jak najbardziej pożądane są ciepłe pomarańcze, żółcienie, wszelkie odcienie czerwieni, zieleni i oczywiście granat którego nie może zabraknąć w stylizacji w stylu hiszpańskim. Zarówno kolory jak i cała estetyka pomieszczeń powinna być odzwierciedleniem gorącego temperamentu Hiszpanów.

Kafelki hiszpańskie

Wisienką na torcie stylizacji powinny być kafle hiszpańskie ozdobione mocnymi wzorami – najlepiej roślinnymi lub geometrycznymi. geometryczne, albo roślinne. To właśnie kafelki hiszpańskie – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-hiszpanskie-142.html są najbardziej charakterystycznym elementem łazienek urządzonych w tym tylu. Dzięki niepowtarzalnym, patchworkom wzorom utworzonym z płytek, wnętrza zaaranżowane w tym klimacie przypominają kolorowe witraże. To właśnie kafle pokryte niesamowitymi wzorami, nadają całości stylu oraz śródziemnomorskiego klimatu.

Meble w łazience

Urządzając łazienkę w stylu hiszpańskim nie można zapomnieć nie należy zapominać o śródziemnomorskiej estetyce i zamiłowaniu do klasyki. Dlatego watro zdecydować się na meble wykonane z drewna, na przykład w postaci szafek pod umywalkę czy też półek na bieliznę kąpielową.
Bardzo istotne są też elementy armatury łazienkowej. Świetnie sprawdzą się wanny wolnostojące. Oczywiście takie rozwiązanie sprawdzi się tylko w dużej łazience ale warto rozważyć jej wstawienie.
Ponadto dopełnieniem hiszpańskiego stylu może być mosiężna armatura.

Comments are closed.