Lampy industrialne a minimalizm

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrz. Tworzy charakter wnętrza, nadaje mu specyficznego klimatu. Jakie lampy pasują do minimalistycznego wnętrza, w którym króluje cegła, beton i drewno? 

Wnętrz industrialne, czyli loftowe wymagają specyficznego, pasującego do klimatu oświetlenia. Lampy industrialne, idealnie komponujące się z surowym klimatem mieszkania, są proste w formie oraz kolorystyce. Dominuje kolor czarny, biały, czy szary. Efektownie wygląda również miedź. 

Im prościej, tym lepiej


Najważniejszą cechą lamp industrialnych jest ich prostota. Industrialne lampy przypominają proste, fabryczne oświetlenie. Surowe w formie. Praktyczne. Nie posiadają żadnych ozdób, czy dekoracji. Lampy industrialne to proste formy i jednocześnie designerski wygląd. Jak to osiągnąć? 

Industrialne lampy często kojarzą się z oświetleniem fabrycznym, lampami studyjnymi, czy reflektorami. Mają geometryczne formy obdarte całkowicie z wszystkich ozdób i dekoracji, które w loftowym minimalizmie nie miały by żadnego zastosowania. Lampy industrialne wyglądają często jak prowizoryczne oświetlenie powieszone tylko na chwile. Kable, żarówki bez osłonek, czy retro lampy z odzysku to kwintesencja industrialnego wnętrza. Zawieszone pojedynczo żarówki w metalowych kloszach, czy kilka żarówek w jednym miejscu stworzą ciekawą ozdobę eleganckiego, stylowego wnętrza, w którym króluje minimalizm i prostota.

Comments are closed.