Krzesła hokery – hit aranżacyjny

W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych jest uposażanie domowych kuchni i jadalni w krzesła hokery.

Czym są?

Hokery są znacznie efektowniejszą wersją klasycznych krzeseł barowych. Dostępne na rynku modele różniąc się swoją konstrukcją, materiałem wykonania oraz kolorystyką wpasują się w każdą kuchenną stylizację.

Krzesła, których koszt waha się w granicach od 100 do kilkuset złotych znajdują zastosowanie w różnorodnych pomieszczeniach, aczkolwiek ich atuty są najwidoczniejsze w kuchniach niewielkich oraz tych z wyspą.

Praktyczne krzesło

Krzesła hokery to nie tylko rozwiązanie eleganckie, ale i praktyczne. Nie zajmując dużej przestrzeni pozwalają na zachowanie dużej ilości miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku kuchni małometrażowych. Kupując tego rodzaju krzesło należy zwrócić uwagę na kilka elementów konstrukcji.

Hokery nie mogą być zbyt wysokie. Zakupiony model powinien być niższy od blatu o 30 cm. Dobrym rozwiązaniem może być zakup krzesła o regulowanej wysokości. W takiej sytuacji będą mogły komfortowo korzystać z niego osoby o różnym wzroście. Warto, aby wybrany model posiadał jak najwyższe oparcie oraz stosunkowo szerokie siedzisko.

Krzesło stylowe

W zależności od tego, na jaką stawiamy aranżację powinniśmy kupić krzesła z drewna, metalu lub plastiku. Urządzając kuchnie sposób rustykalny lub skandynawski nie obejdziemy się bez krzeseł drewnianych. Chcąc posiadać kuchnię nowoczesną, wielkomiejską, czy też industrialną musimy ją uposażyć odpowiednio w krzesła plastikowe lub metalowe.

Comments are closed.