Grzejnik łazienkowy – o czym warto pamiętać?

Grzejniki łazienkowe to urządzenia, które pozwalają nam utrzymać właściwą, a co najważniejsze – przyjemną temperaturę w łazience przez cały rok. Na rynku znaleźć można różne ich rodzaju i modele. O czym warto pamiętać wybierając grzejnik łazienkowy? Co jeszcze warto zrobić, by podnieść komfort termiczny w łazience?

Jak wybrać naprawdę korzystny grzejnik łazienkowy?

Przede wszystkim warto pamiętać, że grzejniki łazienkowe dostępne na rynku to bardzo duża różnorodność modeli i rozwiązań technologicznych. Wybierając kaloryfer warto zastanowić się przede wszystkim nad potrzebami w naszej łazience. Jeżeli pomieszczenie jest dobrze ocieplone i nie występują w nim duże straty ciepła – nie będzie potrzebny duży grzejnik. Jeżeli jednak łazienka, jaką dysponujemy jest z natury zimna – warto zapłacić więcej i kupić kaloryfer maksymalnie wydajny, który dostarczy odpowiednią ilość ciepła.

Grzejniki łazienkowe, a piecyk gazowy – jak ograniczyć straty ciepła

Pamiętać powinni o tym zwłaszcza właściciele zamontowanych w łazience piecyków gazowych. Większość używanych do tej pory konstrukcji pobiera powietrze z wnętrza łazienki, tym samym znacznie ją wychładzając. By zatem skompensować straty ciepła należy użyć odpowiedniego kaloryfera. Rozwiązaniem jest tu również zastosowanie piecyka o nowoczesnej konstrukcji, który pobiera powietrze z zewnątrz budynku.

Regulacja temperatury w całym domu

Częstym błędem w ogrzewaniu mieszkań jest montaż termostatu do automatycznej regulacji temperatury w łazience. Powodem są z reguły względy estetyczne – mało dekoracyjne urządzenie staramy się umieścić w przestrzeniach bardziej użytkowych. Skutkiem takiego działania jest jednak to, że temperatura w całym domu regulowana jest według temperatury panującej w łazience. Ze względu na sposób wykorzystywania w łazienkach jednak temperatura może znacznie się wahać w ciągu dnia, a więc termostat spełnia swoją funkcję gorzej. Najczęściej poleca się umieszczenie go w przedpokoju, możliwie w centrum mieszkania.

Comments are closed.