Funkcjonalna sofa do pokoju dziennego- jak wybrać najciekawszą?

Kawalerka czy niewielkie mieszkanie rodziny z dziećmi wymaga rozwiązań, które są pomysłowe i funkcjonalne. Jednym z takich pomysłów jest sofa z funkcją spania. Co warto wiedzieć, nim dokonamy wyboru?

Wygoda jest najważniejsza

Sofa dwuosobowa z funkcją spania to mebel, który z dziennej kanapy przeradza się w wygodny, funkcjonalny mebel do nocnego odpoczynku. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na komfort snu, gdyż to on zapewnia nam dobry nastrój.

Jednym z elementów, nad którymi należy się zastanowić są boki kanapy. Sofy, które je posiadają wydają się większe i oczywiście zajmują więcej miejsca. W małych salonach mogą bardzo zmniejszać optycznie przestrzeń. Pokój dzienny może wydawać się ciasny i przytłaczający.

Warto jednak pamiętać, że kanapa dwuosobowa z funkcją spania, która ma boki pozwoli na wygodne ułożenie poduszek. W nocy, w czasie snu mamy gwarancję, że poduszki nie będą uciekały, a wypoczynek będzie komfortowy.

Materiał ma znaczenie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając sofę do spania jest materiał. Obicie szorstkie czy miękkie, łatwe do prania, czy może skóra? Są to pytania, które mają ogromne znaczenie dla komfortu nocnego wypoczynku.

Skórzana tapicerka jest elegancka i jej niekwestionowana elegancja wprowadzi do salonu powiew okazałości i szyku. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdy na sofy planujemy używać systematycznie. Prześcieradło będzie się przesuwało, a spanie może okazać się wyjątkowo kłopotliwe.

Sofy 2 osobowe z funkcją spania muszą mieć obicie, które będzie praktyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Wybierając sofę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wygodę. Nie znaczy to jednak, że musi ona odbiegać od naszych wymagań estetycznych. Wystarczy trochę czasu, by znaleźć model kanapy, który będzie nie tylko wygodny, ale również niebanalny, a nasz pokój dzienny stanie się gustowny i praktyczny.

Źródło: https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/dwuosobowe/z-funkcja-spania

Comments are closed.