Dlaczego warto wybrać płytki chevron?

Chevron cieszą się coraz większą popularnością. Ich atutem jest przede wszystkim oryginalny kształt, który tworzy elegancki wzór jodełki i nadaje wnętrzu oryginalności. Jakie są inne ich zalety? Do jakiego stylu będą pasowały i gdzie je kupić?

Czym są płytki typu chevron?

Płytki chevron zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznej formie. Kształtem nawiązują do francuskiej jodełki – na ścianie czy podłodze układają się w strzałkę, co sprawia, że prezentują się wyjątkowo efektownie. Mogą mieć różną kolorystykę i wykończenie, bardzo często nawiązują estetyką do naturalnego drewna czy marmuru, występują w wersji matowej i błyszczącej, gładkie i o chropowatej, nierównej fakturze.

Kafle chevron – do jakiego stylu mieszkania?

Kafelki typu chevron ze względu na bogaty wybór wzorów i kolorów, doskonale wpasują się w niemal każde wnętrze. Będą pasowały do klasycznej łazienki, której nadadzą elegancji ze względu na swój oryginalny kształt francuskiej jodełki. Płytki imitujące drewno to świetny wybór do stylu skandynawskiego, a te marmurowe – to wnętrza w stylu glamour. Można kłaść je na podłodze, ale i na ścianie – ściana prysznica czy ściana za umywalką wykończona tymi kafelkami będą przyciągać uwagę i dodawać mieszkaniu charakteru.

Gdzie kupić wymarzone płytki typu chevron?

Płytki chevron oferuje wielu producentów, coraz łatwiej kupić je w sklepach budowlanych, w małych atelier z wykończeniem wnętrz, a także w Home 100. Najważniejsze to wybierać produkty renomowanych firm, które gwarantują ich jakość i dopracowaną estetykę. Kafle muszą mieć ładnie wycięty kształt, staranne wykończenie, być odporne na ścieranie, a kładzione na balkonie czy na tarasie – być odporne na niskie temperatury.

Comments are closed.