Czym się kierować, wybierając obraz do salonu?

Obraz na ścianie salonu ma za zadanie zdobić wnętrze, a także wzbudzać pozytywne emocje. Wybierając obraz musimy zwrócić uwagę, czy pasuje on do wnętrza, w którym mieszkamy oraz do właścicieli mieszkania. Jak wybrać obraz na ścianę salonu?

Obrazy na płótnie do salonu – najpierw intuicja


Nowoczesne obrazy na ścianę pasują do wielu wnętrz. Wybierając obraz musimy zastanowić się, czy kompozycyjnie będzie on współgrał z naszym salonem. Ważne jest również, by wzbudzała w mieszkańcach pozytywne emocje. Obraz na płótnie do salonu, na który się zdecydujemy musi nam się podobać. Musimy go lubić. Piękny obraz, który idealnie pasuje do wnętrza, ale nie wzbudza pozytywnych emocji bardzo szybko zacznie przeszkadzać.

Jeden czy kilka?


Nowoczesne obrazy na ścianie możemy wieszać pojedynczo bądź tworzyć kompozycje. Ściana, na której wisi kilka mniejszych obrazów może wyglądać ciekawiej niż z jednym, dużym obrazem. Wieszając kilka obrazów tworzymy małą galerię sztuki. Bardzo ważne jest wybranie takiej ilości obrazów, by salon nie był przytłoczony ich nadmiarem. Duży obraz może zbyt mocna przyciągać wzrok odwracając uwagę od reszty salonu. Nowoczesne obrazy na ścinę bardzo ciekawie prezentują się nad sofą, komodą, czy nad stołem. Bardzo często jest to przestrzeń w mieszkaniu, która wymaga uzupełnienia. I tu może idealnie wyglądać obraz na płótnie.

Obrazy na płótnie do salonu mogą w bardzo ciekawy sposób uzupełniać wnętrze. Dzięki takiej aranżacji salon zyska niebanalny, ciekawy wygląd, który wyróżni mieszkanie interesującym elementem dekoracyjnym, jakim jest obraz na płótnie.

Comments are closed.