Czy rynek wtórny może konkurować z pierwotnym?

Wszyscy wiemy jak ogromne koszta generują nowe mieszkania, które ma do zaoferowania rynek pierwotny. Czy możemy być jednak pewni, co do tego, że rynek wtórny nie ma żadnych szans z nowoczesnymi budowlami?

Sprawdźmy zalety starszych nieruchomości, które były wcześniej użytkowane.

Z mieszkaniami w stylu art deco jest różnie, starsze mieszkania są ogólnie tańsze niż mieszkania nowo budowane lub nietypowe. Inwestorzy zwracają uwagę na to, że deweloperzy przenoszą na nabywcę wszystkie podatki związane z nowymi kompilacjami, co może równać się procentowej premii w stosunku do porównywalnych ustalonych nieruchomości. Istnieje wiele opowieści o mieszkaniach nieplanowanych rozliczanych za mniej niż cena umowna. Chociaż część tego jest odzwierciedleniem rynku nieruchomości, przekonasz się, że ustalone nieruchomości nie spadłyby cenowo o prawie tyle samo, co nowe nieruchomości. Starsze apartamenty mają również niższe opłaty korporacyjne właściciela, szczególnie jeśli nie ma windy ani udogodnień społecznościowych, za które można by zapłacić. Nasi eksperci zgadzają się, że w wielu przypadkach starsze mieszkania mają bardziej hojny plan pięter niż te zbudowane w ostatnich latach. Jeśli kupisz mieszkanie w stylu art deco lub coś wybudowanego w latach 80. XX wieku, są one zwykle większe niż nowe mieszkania, które powstają dzisiaj.

Czy nie lepiej odnowić starsze mieszkanie i zaoszczędzić?

Wielu inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości tam, gdzie jest wyraźna droga do szybkich zysków kapitałowych, a jeśli chodzi o mieszkania, najlepszym sposobem na zwiększenie wartości jest remont. Nowa nieruchomość będzie miała nowoczesne udogodnienia i nowoczesną stylistykę z kafelkami i farbą, które spełniają paletę smaków 2019. Jednak to tylko kosmetyczne rzeczy i chociaż jest w tym trochę wysiłku, nie musi kosztować zbyt wiele, aby zaktualizować starsze mieszkanie do nowoczesnych standardów.

Inwestorzy twierdzą, że lakierowanie wnętrz lub nowe płytki zastępujące podłogę z linoleum zapewnią natychmiastowy efekt niewielkich nakładów, a nowa kuchnia i łazienka, choć droższe, zapewniają jeszcze lepszą możliwość dodania wartości.

Comments are closed.